Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Informācija optometristiem
Last Update
02.09.2016

 

Ļ. cien. Latvijas Optiķu un Optometristu Asociācijas biedri,

 

Aicinām Jūs pieteikties dalībai pirmajā starptautiskajā redzes fizioloģijas, vides un uztveres simpozijā Rīgā, kas noritēs Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā 2016. gada 6-8 oktobrī. Simpoziju organizē pētnieki no Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas, Lietuvas Medicīnas Universitātes Redzes neirofizioloģijas laboratorijas, Tartu Universitātes Eksperimentālās psiholoģijas nodaļas Igaunijā un Leibnicas Darba vides un cilvēku faktoru izpētes centra Dortmundē, Vācijā.

 

Simpozijā iekļautas šādas sadaļas:

  • Klīniskie pētījumi optometrijā (diagnostika, ārstēšana, klīniskie gadījumi);
  • Redzes fizioloģija (akomodācija, binokulārās acu kustības, zīlītes atbilde);
  • Apkārtējā vides faktori (apgaismojums, redzes nogurums, tehnoloģijas redzes stimulu demonstrēšanai);
  • Redzes uztvere (redzes uzmanība, krāsu redze, telpas uztvere).

Simpozija ietvaros, divas lekcijas sniegs arī:

Profesors Mihails Bahs (Michael Bach)  no Freiburgas Universitātes medicīnas centra Vācijā, kas mums ir vairāk pazīstams kā elektroniskā redzes funkciju testa FrACT autors. Savās lekcijās profesors Bahs ziņos par redzes fenomeniem un optiskajām ilūzijām, kā arī par redzes asuma un kontrastredzes novērtēšanas metodēm.

Stefānija Jainta (Stephanie Jainta) no Lebnicas Darba vides un cilvēku fakotoru izpētes centra Dormundē, Vācijā stāstīs par binokulāro acu kustību koordināciju un binokularitātes nozīmi lasīšanas procesā.

Par dalību simpozijā iespējams iegūt 20  optometristu tālākizglītības (OTP) punktus (punkti tiks ieskaitīti automātiski).

Papildus OTP punktus iespējams iegūt, piedaloties simpozijā kā referāta pirmajam autoram vai līdzautoram (nepieciešams iesniegt individuālu pieteikumu OTP punktu saņemšanai):

 

Mutisks ziņojums (par katru)30 OTP
    - līdzautoriem (par katru)10 OTP
Stenda ziņojums (par katru)20 OTP
    - līdzautoriem (par katru)5 OTP
Publicētas tēzes tēžu apkopojumu izdevumā (par katru)10 OTP
    - līdzautoriem (par katru)3 OTP

 

Konferences ietvaros žurnālā Latvian Journal of Academy of Science tiks izveidots speciālizdevums par redzes zinātni, kurā konferences dalībniekiem, kas uzstāsies ar mutisku vai stenda ziņojumu, tiks dota iespēja iesniegt arī savu sagatavoto publikāciju. Tā kā Latvian Journal of Academy of Science ir starptautiski citējams izdevums, dalībniekiem, kuru rakstu darbi tiks publicēti, būs iespēja iegūt 50 OTP (pirmajam autoram) un 15 OTP (līdzautoriem).

Maksa par dalību konferencē, reģistrējoties līdz 2016. gada 10. septembrim, ir 110,- EUR. Reģistrējoties pēc 1. septembra, dalības maksa būs 160,- EUR.

 

Lai piedalītos konferencē ar mutisku vai stenda ziņojumu, referāta tēzes jāiesniedz līdz 2016. gada 1. jūnijam.

 

 

Neskaidrību gadījumā rakstiet vispep@lu.lv